جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان(آزمایشی)

هدر پورتال
   
 
  • جریمه بیش از 5/5 میلیارد ریالی واحدهای صنفی متخلف استان در طرح نظارتی نوروز 97

   جریمه بیش از 5/5 میلیارد ریالی واحدهای صنفی متخلف استان در طرح نظارتی نوروز 97

   جریمه بیش از 5/5 میلیارد ریالی واحدهای صنفی متخلف استان در طرح نظارتی نوروز 97

   رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام یازده هزار و 815 مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان در ایام نوروز 97 خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان مهدی یحیایی با اعلام این خبر گفت ، این بازرسی ها به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی و خدماتی از قبیل تعمیرگاه ها ، هتل ها ، رستورانها و واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک و کیف و کفش ، شیرینی و آجیل ، میوه و تره بار ، مواد پروتئینی و ... استان سمنان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها در قالب طرح های مختلف صورت گرفته است.

   وی خاطرنشان کرد در این بازرسی ها که توسط کارشناسان نظارت و بازرسی، بازرسان و ناظران افتخاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه و در قالب بیش از 95 گشت مشترک با دستگاه های ذیربط انجام شده است تعداد 614 مورد پرونده تخلف ثبت شد.

   رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: این تخلفات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، عدم ارائه فاکتور و عرضه و غیره به ارزش ریالی 5 میلیارد و 729 میلیون و 750 هزار ریال کشف که جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

   مهدی یحیایی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد 520 مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی (ستاد خبری) سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده است که توسط بازرسان و کارشناسان این اداره رسیدگی و تعداد 358 مورد تخلف شناسایی و به مراجع ذیربط معرفی شدند.

   وی تصریح کرد: از مجموع تعداد گزارشات مردمی که به سامانه خبری سازمان اعلام شده است ، تعداد 337 مورد مربوط به ناظران افتخاری بوده است که 65درصد از مجموع کل شکایات را اختصاص داده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,495,508
تعداد بازدید امروز : 141
آخرین به روزرسانی : 10:45  1398/01/06