جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان(آزمایشی)

هدر پورتال
   
 
  • وجود بزرگترین ذخایر زئولیت ، گچ و نمک کشور در استان سمنان

   وجود بزرگترین ذخایر زئولیت ، گچ و نمک کشور در استان سمنان

   وجود بزرگترین ذخایر زئولیت ، گچ و نمک کشور در استان سمنان

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بزرگترین ذخایر زئولیت ، گچ ، نمک و سلستین کشور در استان سمنان قرار دارد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، بهروز اسودی در دیدار رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با استاندار سمنان گفت: استان سمنان با بیش از 540 معدن فعال ، دارای بزرگترین ذخایر زئولیت ، گچ ، نمک و سلستین در کشور است.

   وی با اشاره به پتانسیل های معدنی و ذخایر غنی مواد معدنی در این استان تصریح کرد: استان سمنان از نظر تعداد معادن رتبه پنجم و از نظر استخراج و تعداد پرسنل شاغل رتبه ششم در کشور را داراست.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه سخنان خود با اشاره به مشکلات زیربنایی در بخش معدن اظهار داشت: موضوعی که در این استان مغفول مانده است فراوری مواد معدنی و انجام اکتشافات عمقی در معادن است که بمنظور افزایش ارزش افزوده معادن باید این موضوعات به طور جد انجام گیرد.

   بهروز اسودی خاطر نشان کرد:ژئوفیزیک هوایی از حدود دوسال پیش در استان سمنان اجرایی شده است و با توجه به اینکه بسیاری از پتانسیل های فلزی معدنی از این طریق قابل شناسایی است خواستار ارائه اطلاعات ، داده ها و نتایج بدست آمده شد.

   استان سمنان با بیش از 540 معدن فعال و بیش از 42 نوع ماده معدنی از استانهای معدنی کشور به حساب می آید که از نظر استخراج مواد معدنی نظیر گچ ، نمک ، زئولیت ، سلستین ، زغال سنگ ، کرومیت ، آهن ، آهک و غیره دارای جایگاه برتر در کشور می باشد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,406,022
تعداد بازدید امروز : 781
آخرین به روزرسانی : 12:47  1397/12/01