جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان(آزمایشی)

هدر پورتال
   
 
  • معادن ، بزرگترین سرمایه های استان در امر توسعه

   معادن ، بزرگترین سرمایه های استان در امر توسعه

   معادن ، بزرگترین سرمایه های استان در امر توسعه

   پنجمین جلسه شورای معادن استان سمنان به ریاست دکتر چاوشی استاندار و دبیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران و اعضای شورا تشکیل شد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان سیدشهاب‌الدین چاوشی در جلسه شورای معادن استان سمنان در سخنانی با اشاره به اهمیت اقتصادی منابع خدادادی در شکوفایی اقتصاد استان و رفع دغدغه متقاضیان اشتغال در این بخش، از معادن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های استان سمنان در امر توسعه یادکرد.

   وی افزود: اولویت فعالیت، برای معادنی در استان سمنان خواهد بود که حداقل بخشی از فرآوری آن در داخل استان انجام شود.

   استاندار سمنان با بیان اینکه مسؤولان استان سمنان دنبال محقق شدن استانی فاقد دغدغه اشتغال هستند، تأکید کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب، برای متقاضیان اشتغال که بیکار هستند، شغل ایجاد کنیم.

   چاوشی همچنین در این جلسه با بیان اینکه حفظ زیبایی طبیعت با توسعه صنعت یک تعارض دیرینه دارد، افزود: اگر بخواهیم زیبایی و بکر بودن طبیعت را حفظ کنیم، زایشی را شاهد نخواهیم بود؛ اما باید سعی شود که خسارت‌های وارده به طبیعت را به حداقل برسانیم.

   استاندار سمنان از دستگاه‌هایی چون منابع طبیعی، راه و ترابری، محیط‌زیست و امور آب به‌عنوان دستگاه‌های اظهارنظرکننده در فعالیت‌های امور معادن یادکرد و افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد نباید به این امور نگاه منفی داشته باشند.

   چاوشی گفت: وقتی مجوز معدنی صادر می‌شود، ضرورت دارد دستگاه‌ها، ملاحظات سازمان‌های مردم‌نهاد را هم مد نظر داشته باشند و برای رفع دغدغه‌ها به گفت‌وگو بپردازند و در رفع دغدغه امور اجتماعی و اقناع مردم هر منطقه‌ای با آنان گفت‌وگو داشته باشند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان نیز افزود: در این جلسه موضوعات محیط‌زیست و توسعه معادن و فرآوری آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد در کنار اقدامات توسعه معادن استان، بحث فرآوری و ایجاد اشتغال موردنظر باشد و ملاحظات زیست‌محیطی و کارهای اجتماعی در جهت اقناع مردم هر منطقه مدنظر قرار گیرد.

   بهروز اسودی ضمن اشاره به دستور کار این نشست تصریح کرد: در این جلسه تقاضای 11 متقاضی دریافت مجور فعالیت معدن بررسی و مجوز فعالیت 4 معدن صادر شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,405,901
تعداد بازدید امروز : 660
آخرین به روزرسانی : 12:47  1397/12/01