جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • صدور پروانه بهره‌برداری بخش صنعت سمنان افزایش یافت

   صدور پروانه بهره‌برداری بخش صنعت سمنان افزایش یافت

   صدور پروانه بهره‌برداری بخش صنعت سمنان افزایش یافت

   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان گفت: صدور پروانه های بهره‌برداری در بخش صنعت استان از یک هزار و 700 مورد در سال 94 به حدود 2 هزار مورد در سال جاری رسید.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، رشید یزدان‌فرد در گفت و گو با ایرنا افزود: واحدهای صنعتی استان با سرمایه‌گذاری 47 هزار میلیارد ریال، پروانه‌ بهره‌برداری دریافت کردند.

   به گفته وی بیش از 50 هزار نفر با صدور این مقدار پروانه بهره‌برداری در بخش صنعت استان مشغول به کار شدند.

   وی با اشاره به این که صنایع معدنی نقش بسزایی در اشتغال دارد، تصریح کرد: معدن، بخش اقتصادی پویا در استان است و عمده محصولات تولیدی بخش صنعت، کانی‌های غیرفلزی و مواد معدنی است.

   وی اظهارداشت: صنایع شیمیایی و فلزی استان به ترتیب بعد از صنایع معدنی در رتبه دوم و سوم از لحاظ تعداد پروانه‌های بهره‌برداری هستند.

   وی اضافه‌کرد: برخی از واحدهای تولیدی استان به خاطر مسایل و مشکلات مختلف به صورت نیمه‌فعال هستند که با حمایت و اتخاذ تدابیر لازم می توانند به چرخه فعالیت بازگردند.

   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان این که مشکلات واحدهای صنعتی دورن و برون ساختاری هستند،خاطرنشان‌‌کرد: کمبود نقدینگی، مطالبات کارگری و بدهی معوق از مهمترین مشکلات درون سازمانی واحدهای تولیدی و صنعتی استان است.

   یزدان‌فرد، انباشت محصول تولید شده، بالابودن هزینه های تولید و سو مدیریت را از دیگر مشکلات درون ساختاری صنایع استان برشمرد.

   وی ادامه داد: واردات بی رویه، نبود بازار فروش و مشکلات صادرات، بهره‌وری پایین و تغییرات قیمت ارز از عمده مشکلات برون سازمانی صنایع استان است.

   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: تامین زیر ساخت و اجرای درست قوانین،ارایه تسهیلات رونق و ایجاد ثبات در قیمت عاملی مهم در جلوگیری از رکودکاری و کاهش تولید واحدهای صنعتی به منظور اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,746,858
تعداد بازدید امروز : 2,896
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/03/28