جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • با واحدهای صنفی فاقد پروانه فروش برخورد می شود

   با واحدهای صنفی فاقد پروانه فروش برخورد می شود

   با واحدهای صنفی فاقد پروانه فروش برخورد می شود

   رئیس اداره نظاارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از تشدید بازرسی ها از واحدهای صنفی فاقد پروانه فروش خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، مهدی یحیایی در دومین جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه با بیان این مطلب گفت: بازرسی ها توسط سازمان صنعت،معدن و تجارت و اتاق اصناف در جهت برخورد با واحدهای فاقد پروانه عاملیت فروش تشدید و با واحدهای فاقد پروانه کسب برخورد خواهد شد.

   وی ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته در زمینه مبارزه باقاچاق کالا و ارز توسط اعضای کارگروه تصریح کرد: ساماندهی صنوف و واحدهای فاقد پروانه کسب و همچنین واحدهای بدون عاملیت فروش سیگار بسیار حائز اهمیت است که باید در راستای مبارزه با قاچاق اقدامات لازم در این خصوص انجام گرد.

   در ادامه و طبق دستور جلسه رئیس اتاق اصناف مرکز استان گزارشی از واحدهای فاقد پروانه کسب در سطح شهرستان سمنان ارائه نمود و تعداد واحدهای دارای پروانه کسب را 7317 واحد اعلام کرد.

   وی افزود: با توجه به بازرسی های به عمل آمده توسط اتاق اصناف و اتحادیه ها ، تعداد 817 واحد فاقد پروانه کسب در سطح شهرستان سمنان شناسایی و اخطار پلمپ صادر گردیده است.

   رئیس اتحادیه خواروبار و لبنیات مرکز استان نیز در این نشست آمار واحدهای دارای پروانه عاملیت فروش سیگار در سطح شهرستان سمنان را 225 مورد بصورت خرده فروش و 9 واحد بصورت عمده فروش اعلام کرد.

   جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهمنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به عملکرد مبارزه باقاچاق کالا و ارز در سطح عرضه اشاره کرد و گفت: بازرسی در سطح جاده ای و بین راهی بسیار حائز اهمیت و مورد تاکید است.

   سیدعلیرضا هاشمی در ادامه دوازدهم تیر سالروز فرمان تاریخی مقام معظم انقلاب (مدظله العالی) را فرصتی مغتنم جهت اشاعه فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی دانسته و نقش تمامی دستگاهها را حائز اهمیت بر شمرد.

   وی در پایان از دستگاه های عضو کارگروه خواست اقدامات فرهنگی در این خصوص رابرنامه ریزی نمایند و گزارش آن را به دبیرخانه کارگروه ارسال نمایند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,746,832
تعداد بازدید امروز : 2,870
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/03/28