جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • پرداخت ۱۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان سمنان

   پرداخت ۱۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان سمنان

   پرداخت ۱۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان سمنان

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۱۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ ، به ۵۰ واحد تولیدی استان پرداخت می شود.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، بهروز اسودی در یکصد و بیست و دومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: با توجه به ابلاغ بسته حمایتی تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ و طی کارشناسی کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه های تولیدی استان ، ۵۰ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شدند.

   وی افزود: از این ۵۰ واحد معرفی شده ، ۲۴ واحد مربوط به بخش صنعت و ۲۶ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی می باشد که به میزان ۱۷۰۰میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند و با پرداخت این مبلغ تسهیلات، ۱۸۸فرصت شغلی جدید در بخش تولید استان ایجاد خواهد شد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: از آغاز ثبت نام تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ ، ۲۱۰ واحد تولیدی استان متقاضی دریافت تسهیلات شده اند که از این تعداد ۱۲۰ واحد مربوط به بخش صنعت و ۹۰ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی می باشد.

   وی با اشاره به اهمیت و ضرورت پایش و نظارت در تسهیلات رونق تولید افزود : از مجموع ۲۰۲ واحد صنعتی دریافت کننده تسهیلات در سال گذشته، ۱۴۶ واحد مورد نظارت و پایش قرار گرفتند که ۷۹درصد پرداخت تسهیلات تعهد شده محقق گردیده است و با ایجاد ۹۷۶ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت ۸۳ درصد از تعهد اشتغال در این واحدها محقق شده است.

   بهروز اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این نشست اذعان کرد: در این جلسه پیرامون پرداخت تسهیلات مربوط به شرکت شکر قند شاهرود مصوب در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بحث و تبادل نظر شد.

   دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان اظهار داشت: در این نشست همچنین مشکلات بانکی و زیربنایی سه واحد تولیدی نمک سفید دانه ، پیشران خودرو و زرین ذرت بررسی شد.

   وی خاطر نشان کرد: در بخش رفع موانع تولید این کارگروه تا کنون مشکلات ۶۲۸ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع ۱۵۰۱ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است که ۷۳ درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجرا می باشد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,746,919
تعداد بازدید امروز : 2,957
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/03/28