جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • جریمه 145میلیارد ریالی واحدهای صنفی متخلف در استان سمنان

   طی شش ماه اول سال جاری صورت گرفت

   جریمه 145میلیارد ریالی واحدهای صنفی متخلف در استان سمنان

   جریمه 145میلیارد ریالی واحدهای صنفی متخلف در استان سمنان

   رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام 26 هزار و 370 مورد بازرسی در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان مهدی یحیایی با اعلام این خبر گفت: این بازرسی ها به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان سمنان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها در قالب طرح های مختلف صورت گرفته است.

   وی گفت در این بازرسی ها که توسط کارشناسان نظارت و بازرسی، بازرسان و ناظران افتخاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است تعداد 1177 مورد پرونده تخلف ثبت شد.

   رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اذعان داشت این تخلفات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، عدم ارائه فاکتور و عرضه ، فروش و نگهداری کالای قاچاق و غیره به ارزش ریالی 145میلیارد و 686 میلیون و 675 هزار ریال کشف که جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

   مهدی یحایی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد 1199 مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی (ستاد خبری) سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده و به ثبت رسیده است که از این تعداد ، 98درصد آن توسط بازرسان و کارشناسان این سازمان رسیدگی و منجر به نتیجه شده است.

   وی تأکید کرد: هم استانی ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحدهای صنفی، مراتب را با شماره تلفن گویا 124 سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,746,882
تعداد بازدید امروز : 2,920
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/03/28