جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • کشف ۲۷ انبار احتکار و قاچاق کالا در استان سمنان

   در سالجاری صورت گرفت:

   کشف ۲۷ انبار احتکار و قاچاق کالا در استان سمنان

   کشف ۲۷ انبار احتکار و قاچاق کالا در استان سمنان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از کشف ۲۷ انبار احتکار، امتناع از عرضه کالا و قاچاق در استان در طرح نظارتی مبارزه با احتکار خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، بهروز اسودی با اعلام این خبر گفت: بمنظور کنترل بازار و جلوگیری از نوسانات قیمت‌ها، طرح تشدید مبارزه با احتکار و اخفا، در سطح عرضه به‌صورت برگزاری گشت‌های مشترک اجرا گردیده است.

   وی خاطرنشان کرد: در راستای طرح تشدید فعالیت‌های نظارتی و کشف و ضبط کالای احتکار شده از سطح انبارهای غیرمجاز، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اجرای گشت‌های مشترک بازرسی با دستگاه‌های نظارتی ذی‌ربط اقدام به شناسایی متصدیان انبارهای غیرمجاز که با احتکار لوازم‌خانگی، مایحتاج عمومی و لوازم‌یدکی سعی در مختل نمودن بازار و سوءاستفاده از وضع موجود بودند، نموده اند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: در سال جاری ۲۷ انبار غیرمجاز لوازم‌خانگی، تأسیسات و مصالح ساختمانی، لوازم‌یدکی و کالاهای اساسی، که اقدام به احتکار و اختفاء کالاهای ضروری و موردنیاز مردم را نموده اند ، کشف و با تشکیل پرونده به ارزش ریالی بالغ بر ۱۴۷ میلیارد و ۳۶۳ میلیون ریال به تعزیرات حکومتی ارجاع شده اند.

   بهروز اسودی با اشاره به‌ تاثیر مشارکت مردم در کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش نامتعارف قیمت ها و مبارزه با احتکار افزود: هم استانی های محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه بارگیری و تخلیه بار که به‌صورت مشکوک انجام می گیرد و یا خارج از عرف و در ساعات پایانی شب حمل و نقل می گردد ، تخلفاتی از قبیل احتکار، اختفاء و امتناع از عرضه کالا و گرانفروشی، مراتب را با شماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اطلاع رسانی نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,746,916
تعداد بازدید امروز : 2,954
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/03/28