جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • فعالیت بیش از 9700 بافنده فرش دستباف در استان سمنان

   فعالیت بیش از 9700 بافنده فرش دستباف در استان سمنان

   فعالیت بیش از 9700 بافنده فرش دستباف در استان سمنان

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از فعالیت بیش از 9700 بافنده فرش دستباف در استان سمنان خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان حمیدرضا مداح با بیان اینکه تعداد 9740 بافنده فعال و 7 مجتمع قالیبافی در استان وجود دارد گفت این تعداد بافنده فرش زیر نظر شرکت تعاونی های شهری و روستایی فعالیت می کنند که از این تعداد 810 نفر در شش ماهه سالجاری شناسایی و مجوز قالی بافی صادر شده است

   وی تعداد کارگاه های قالی بافی فعال در حوزه فرش استان سمنان را 32 مورد اعلام کرد و افزود: تعداد 15 کارگاه به صورت متمرکز و 17 کارگاه نیز به صورت غیرمتمرکز به تولید قالی ، قالیچه و تابلو فرش مشغول هستند.

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه افزود در شش ماهه ابتدایی سال جاری تعداد یک هزار و یکصد مورد بازرسی از قالیبافان و حرفه های مرتبط بیمه شده استان سمنان صورت پذیرفته است.

   وی یادآور شد این بازرسی ها به منظور اطمینان از استمرار اشتغال قالیبافان و همچنین به جهت جلوگیری از تضییع حقوق مشمولین واقعی بیمه مذکور و معافیت حق بیمه سهم کارفرما انجام میگیرد .

   مداح در ادامه اذعان داشت در این مدت تعداد 39 اخطار به مشمولین غیرفعال و تعداد 18 اخطار نیز به مشمولین نیمه فعال متقاضی جهت اخذ بیمه قالیبافان صادر گردیده است.

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد با توجه به بازرسی های بعمل آمده تعداد 10 مشمول نیز به دلیل محرز شدن عدم استمرار و فعالیت در امر قالیبافی و یا انجام نشدن مراحل قانونی لغو قرارداد شده و بیمه آنان توسط سازمان تأمین اجتماعی ملغی شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,746,780
تعداد بازدید امروز : 2,818
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/03/28