جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان سرخه خبر داد:

   20 موافقت اصولی صنایع سرخه 722 شغل ایجاد می کند

   20 موافقت اصولی صنایع سرخه 722 شغل ایجاد می کند

   سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سرخه گفت: صدور 20 موافقت اصولی صنایع در این شهرستان زمینه 722 شغل جدید را فراهم می کند.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، احمد بیگلری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 20 موافقت اصولی راه اندازی واحد صنعتی جدید نیز در شهرستان سرخه صادر شده است.

   وی اضافه کرد: با فراهم شدن زیرساخت های مناسب، صاحبان صنایع برای سرمایه گذاری بالغ بر یکهزار و 700 میلیارد ریالی اعلام آمادگی کردند و با تحقق آن زمینه اشتغال 722 نفر دیگر در این منطقه فرآهم می شود.

   سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سرخه با اشاره به اینکه 145 واحد صنعتی و معدنی در این شهرستان مستقر است، گفت: سه هزار و 77 نفر در 145 واحد صنعتی شهرستان سرخه اشتغال دارند.

   وی به تعهد 120 نفری ایجاد اشتغال حوزه صنعت و معدن برای سال 97 در سرخه اشاره کرد و افزود: تا کنون 130 فرصت شغلی ایجاد شده و امید است با راه اندازی طرح تجهیز و توسعه یکی از واحدهای صنعتی شهرستان، تا پایان امسال برای 150 نفر دیگر نیز فرصت اشتغال فراهم شود.

   بیگلری با اشاره به فعالیت 51 واحد تولید گچ در سرخه، بیان کرد: این شهرستان ظرفیت بسیار بالایی در زمینه صنعت و جذب سرمایه گذاران دارد، اقدام ها و راهکارهای مناسبی برای تامین برق و آب برای صنعت این منطقه به عنوان دو کمبود جدی در حوزه جذب سرمایه گذاران اندیشیده شده است.

   وی، به بحث تسهیلات پرداختی برای رونق تولید و تقویت واحد های تولیدی صنعتی در شهرستان سرخه اشاره کرد و بیان داشت: طی دوسال گذشته 160 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و صنایع معدنی سرخه پرداخت شد.

   بیگلری با بیان این که سرخه یک منطقه صنعتی بسیار مطلوب و فعال در استان سمنان است، تصریح کرد: گچ صنعت قالب این شهرستان است و در حال حاضر به دلیل نبود دانش و فناوری های مرتبط و مورد نیاز برای فرآوری، این ماده معدنی به صورت خام به کشورهای منطقه و سایر نقاط دنیا صادر می شود.

   سرپرست صنعت، معدن و تجارت شهرستان سرخه ابراز داشت: شرکت های دانش بنیان نقش بسیار تعیین کننده ای در پیشرفت و توسعه صنعت فرآوری در حوزه مواد معدنی ایفا می کنند و می توان با به کارگیری دانش روز دنیا، 19 ماده فرآوری شده معدنی با ارزش از گچ به دست آورد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,568,775
تعداد بازدید امروز : 496
آخرین به روزرسانی : 13:02  1398/01/29