جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • ایجاد 25 هزار اشتغال/ 209 طرح در دهه فجر به بهره برداری می رسد

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت :

   ایجاد 25 هزار اشتغال/ 209 طرح در دهه فجر به بهره برداری می رسد

   ایجاد 25 هزار اشتغال/ 209 طرح در دهه فجر به بهره برداری می رسد

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از بهره برداری 209 طرح در دهه فجر خبر داد و گفت: در مجموعه کشوری 37 میلیارد تومان سرمایه گذاری و با بهره برداری این طرح ها 25 هزار اشتغال ایجاد می شود .

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، سعید زرندی در جلسه با سرمایه گذاران در شاهرود ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: فراموش نکنیم در حوزه سرمایه گذاری جز اینکه به توان مردم مراجعه کنیم، چاره ای نداریم.

   در سال گذشته اتفاقات خوبی رخ داد و حوزه صنعت رشد خوبی داشته است. وی با بیان اینکه در دهه فجر 209 طرح بزرگ به بهره برداری می رسد، گفت: در مجموعه کشوری 37 میلیارد تومان سرمایه گذاری و با بهره برداری این طرح ها 25 هزار اشتغال ایجاد می شود.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تنها راه خارج شده از وضعیت کنونی اقتصادی در کشور فعال سازی مجدد تولید است، تصریح کرد: وقتی در ایام بحران اقتصادی قرار داریم، باید نحوه تصمیم گیری و عملکرد ما با 5 سال گذشته تفاوت داشته باشیم.

   زرندی ادامه داد: در کشور حدود 1700 میلیارد تومان نقدینگی داریم. در واقع ما در کشور مشکل نقدینگی نداریم، بلکه باید یاد بگیریم چگونه پول ها را با تولید آشتی دهیم.

   در این موقعیت هنر ما این است که نگاه مان را تغییر دهیم. وی با تاکید بر اینکه هنوز 85 درصد از تامین منابع مالی کشور بانکی است، گفت: نگاه های ما قدیمی است. باید به ظرفیت های مردمی و پتانسیل های استانی توجه بیشتری داشته باشیم.

   گاهی به یک استان کمک می کنیم و کارهایی انجام می دهیم که در راستای مزیت های آن استان نیست. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه 5 اولویت سرمایه گذاری برای استان سمنان داریم، افزود: جمع بندی ما بر حوزه خودور، تجهیزات و قطعات خودرو است و بیشتر به دنبال تقویت جنس های مشارکتی هستیم.

   زرندی ادامه داد: فرآوری محصولات کشاورزی هم یکی از موضوعات مهم است و ما باید بتوانیم متناسب با مزیت های استان برنامه ریزی و حرکت کنیم.

   استان سمنان در حوزه پسته و انگور قابلیت فراوانی دارد و سرمایه گذاران نباید از این مسئله مغفول بمانید. وی تصریح کرد: اکتشاف، استخراج، فرآوری کانه های فلزی و محصولات گچی هم از اولویت های ما برای استان سمنان است که باید در این زمینه مطالعات دقیق تری داشته باشیم.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,568,684
تعداد بازدید امروز : 405
آخرین به روزرسانی : 13:02  1398/01/29