جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • حفظ محیط‌زیست لازمه تمدید پروانه‌های معدنی در استان سمنان است

   استاندار سمنان:

   حفظ محیط‌زیست لازمه تمدید پروانه‌های معدنی در استان سمنان است

   حفظ محیط‌زیست لازمه تمدید پروانه‌های معدنی در استان سمنان است

   استاندار سمنان باتاکید بر اینکه حفظ محیط‌زیست لازمه تمدید پروانه‌های معدنی در استان است، گفت: معادن باید به تعهدات خودشان در قبال محیط‌زیست عمل کنند.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، علی‌رضا آشناگر ظهر شنبه در نشست شورای معادن استان سمنان درباره تعیین تکلیف چند معدن در سطح استان به‌خصوص معدن شاهوار شاهرود، بیان کرد: برای تمدید پروانه بهره‌برداری معادن باید اطمینان حاصل شود که ادامه فعالیت آن‌ها مشکل زیست‌محیطی برای منطقه نداشته باشد.

   وی بابیان اینکه معادن باید به تمام تعهدات خود به‌صورت‌ کامل عمل کنند، ابراز کرد: یکی از ضرورت‌های ما امروز حفظ محیط‌زیست در ایران اسلامی و به دنبال آن استان سمنان است.

   استاندار سمنان بابیان اینکه نیاز است تا سهم ‌هر منطقه بومی، توسط واحدهای معدنی در سراسر استان برای توسعه زیرساخت‌ها، به‌صورت کامل پرداخت شود، ابراز کرد: این اقدام می‌بایست مد نظر معادن استان قرار گیرد.

   آشناگر در ادامه گفت: تمدید پروانه و ادامه فعالیت واحدهای معدنی، منوط به این مهم است که طرح پیوست اجتماعی ویژه این واحدها تدوین و تهیه شده و پس از ارائه آن، نسبت به بندهای آن متعهد شوند.

   در این نشست درباره موانع محیط‌زیستی معادن استان سمنان بحث و تبادل نظر شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,746,737
تعداد بازدید امروز : 2,775
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/03/28