جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سمنان

هدر پورتال
   
 
  • افتتاح بزرگترین واحد مکانیزه تولید سرب کشور در استان سمنان

   با حضور معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت:

   افتتاح بزرگترین واحد مکانیزه تولید سرب کشور در استان سمنان

   افتتاح بزرگترین واحد مکانیزه تولید سرب کشور در استان سمنان

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور در شهرستان آرادان خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، بهروز اسودی با اعلام این خبر گفت: در جریان سفر دکتر جهانگیری معاون اول محترم ریاست جمهوری به استان سمنان ، این واحد تولیدی به بهره برداری رسید.

   وی تصریح کرد: مجتمع صنعتی و معدنی فجر سازمان توسعه منابع انرژی با ظرفیت بازیافت سالانه حدود 5 میلیون دستگاه انواع باتری های فرسوده وسایل نقلیه مطابق با آخرین استانداردهای زیست محیطی داخلی و بین المللی در 46 ماه مورد بهره برداری کامل قرار گرفته است.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به برخی ویژگی های شاخص این مجموعه تولیدی اظهار داشت: این مجتمع بزرگترین مرکز فرآوری سرب در کشور و منطقه و از بزرگترین ظرفیت های مهم تولید صنعتی مس کاتد کشور به شمار می رود که زمینه اشتغال حدود 400 نفر در استان فراهم شده است.

   بهروز اسودی ادامه داد: همچنین فاز اول اکتشاف و بهره برداری از معدن سرب و مس و کارخانه فراوری کنسانتره معدنی این سازمان در منطقه طرود شاهرود بصورت ویدئو کنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.

   وی افزود: این مجتمع قادر به تولید 60هزار تن انواع آلیاژهای سربی و ده هزار تن مس کاتد با گرید صادراتی از مواد اولیه معدنی و مواد ثانویه می باشد که به واسطه این می توان جلوی صادرات و خام فروشی کنسانتره گرفته شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,746,804
تعداد بازدید امروز : 2,842
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/03/28